17-12-2021 r. Wersja do wydruku  

„Książ’39 – Niewinnie straceni...” premierowo!

 

 

 

Książka „Książ’39 – Niewinnie straceni...” pachnąca jeszcze drukarnią, doczekała się swojej premiery! To efekt ponad rocznej pracy Centrum Kultury Książ Wlkp., jej autora Tomasza Cieślaka oraz wielu innych ludzi i podmiotów biorących udział w realizacji tego projektu. A cała ta przygoda zaczęła się od złożenia wniosku do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w listopadzie 2020 r. Kilka miesięcy później przyszła decyzja, że z Programu „Literatura” przyznane zostało dofinansowanie w wysokości 32.000 zł, co oznaczało, że możemy spełnić marzenie o tym, aby wydać tę książkę, a tym samym odpowiedzieć na oczekiwania potomków 17. obywateli gmin Książ i Dolsk rozstrzelanych 20 października 1939 r. na ksiąskim rynku. Wiemy, że od dłuższego czasu wielu mieszkańców ksiąskiej oraz dolskiej gminy czekało na taką publikację i wreszcie możemy ją im podarować.

 

Wydanie książki pt. „Książ’39 - Niewinnie straceni...” objęli swoim patronatem honorowym: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Gmina Książ Wielkopolski, Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu oraz Instytut Pamięci Narodowej.

 

Niestety Covid-19 pokrzyżował nasze plany co do premiery książki. W planach było spotkanie z tymi, do których w pierwszej chwili chcieliśmy trafić z naszą publikacją – czyli rodzinami rozstrzelanych oraz osobami uczestniczącymi w procesie powstawania książki, w tym z ochotnikami-statystami, którzy wzięli udział w sesji zdjęciowej.

 

Nie tracimy jednak nadziei, że z początkiem roku sytuacja pandemiczna się uspokoi i będziemy mogli zrealizować ten pomysł oraz pokazać światu publikację tak, jak jest tego warta.

 

Jednocześnie dziękujemy wszystkim, którzy byli zaangażowani w najróżniejszy sposób w powstanie książki „Książ’39 – Niewinnie straceni...”. Słowa podziękowania kierujemy również do Powiatu Śremskiego, który również udzielił nam finansowego wsparcia w tym projekcie.

 

 

Źródło informacji:

Centrum Kultury Książ Wlkp.

 

 


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - Urząd Miasta i Gminy Dolsk       Kontakt: umig@dolsk.pl
Ten serwis korzysta z plików cookies.       Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.